Правило «8 склянок води на день». І ще сім питань, які треба знати про воду: Coca-Cola Україна

Правило «8 склянок води на день». І ще сім питань, які треба знати про воду: Coca-Cola Україна

Коли справа доходить до споживання води, багато людей знаходять безліч виправдань і нехтують порадами дієтологів.

 

Але скільки ж води дійсно потребує людина? Чи слід її вживати протягом тренувань? А якщо віддаєш перевагу солодким напоям, чи враховуються вони? Ці та багато інших питань постійно постають перед нами. Давай розберемося з ними.

 

 

Скільки води потрібно організму?

 

Є науково доведені цифри, а саме: Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розрахувала, що людині щоденно необхідно 30 мл води на один кілограм ваги. Тобто, при вазі 70 кг слід випивати десь 2 літри води на день. Для зручності вважається, що це приблизно 8 склянок. Але ці вимоги підходять для звичайних умов. Якщо ж ти живеш у спекотному або вологому кліматі, або займаєшся спортом, таким як біг або теніс, потрібно пити ще більше.

 

До речі, дієтологи радять починати пити воду натщесерце. Це дуже важливий ранковий ритуал. За півгодини чи хоча б за 15 хвилин до сніданку, неквапливими ковтками випий склянку води. Якщо кислотність шлунку в нормі, додай лимонний сік і трохи меду. Це допоможе пробудити обмінні процеси, та й узагалі весь організм.

 

 

Якщо ти п’єш чай, каву, соки – зараховуються вони до цих двох літрів чи ні?

 

Важливо пити саме воду, починаючи з 1-1,5 літрів і поступово наближаючись до норми 2 літри. Інші ж напої – чай, кава, трав'яні чаї – мають сечогінний ефект. Тобто тільки підсилюють дефіцит води в організмі. Кава-компоти-молоко-лимонади-соки – це рідка їжа, а не вода. Таким чином, вони не мають властивостей звичайної питної води!

 

 

Чому так важливо пити воду?

 

Відомо, що людина в середньому на 75% складається з води, а ось наша кров – на 92%. Тому коли води не вистачає, кров згущається і підвищується кров'яний тиск. Саме тому, так важливо підтримувати нормальний питний режим. Завдяки воді, прискорюються всі обмінні процеси в організмі, в тому числі, спалювання жирів. Окрім того, вода потрібна нашим суглобам, м’язовим тканинам, шкірі, волоссю і всьому іншому в нашому організмі.

 

 

Чи пити воду під час тренування?

 

Так, звісно! На тренуваннях дозволяється робити ковток чистої води кожні 15 хвилин між вправами. До речі, коли води не вистачає, гальмується вироблення всіх ферментів, зменшується енергетична активність. Ми більше втомлюємося, гірше міркуємо. І навіть на тренування ходити вже не хочеться.

 

 

Варто себе змушувати, якщо не хочеться?

 

Робити через силу нічого не потрібно, необхідно поступово привчати себе пити воду. Але варто пам'ятати, що відчуття спраги у людей при постійному дефіциті води притупляється, порушується розуміння ними потреби організму у воді. Люди не відчувають це, і з віком їх організм піддається постійному хронічному зневодненню. Сухість у роті – це вже остання ознака «посухи». Організм може страждати від дефіциту води навіть тоді, коли у тебе немає подібного відчуття. Тому варто себе привчати до води.

 

 

Краще пити мінералку або просту воду?

 

У мінеральній воді часто міститься більше одного грама мінеральних речовин на літр. У пляшці лікувально-столової або лікувальної мінеральної води може бути половина добової норми мінеральних компонентів, чи навіть більше. Треба розуміти, навіщо це організму. З метою звичайної гідратації, лікувальну мінералку краще не використовувати. Якщо тобі подобається смак мінеральної води, тоді для повсякденного вжитку вибирай столову: за кількістю солей вона найбільш нейтральна. Тип мінеральної води (столова, лікувально-столова або лікувальна) завжди вказано на етикетці.

 

 

Окей. Якісна вода на кожен день – яка вона?

 

Це чиста питна вода, загальна мінералізація якої повинна бути не більше 1 грама на літр. Найпростіший приклад – відома всім BonAqua. Її можна пити щодня стільки, скільки вимагає організм.

 

 

Газована чи ні?

 

Як тобі більше подобається. Газована питна вода – це вода, насичена діоксидом вуглецю. Однак, людям із захворюваннями травної системи краще з цього приводу проконсультуватися з фахівцем.