Аспартам та підсолоджувачі: відрізняємо факти від міфів: Coca-Cola Україна

Аспартам та підсолоджувачі: відрізняємо факти від міфів: Coca-Cola Україна

Коли мова йде про аспартам (підсолоджувач), тут є чимало плутанини та дезінформації. А ти міг би відрізнити факти від міфу?

 

У Великобританії та Ірландії аспартам є одним з найбільш часто використовуваних підсолоджувачів. Він виготовлений з тих самих будівельних блоків білка, який міститься в повсякденних продуктах, таких як м'ясо, риба та яйця, і використовується виробниками продуктів харчування та напоїв у різних продуктах, включаючи йогурти, жувальні гумки та безалкогольні напої.

 

Аспартам приблизно в 200 разів солодше за цукор, тому ми використовуємо його в дуже невеликих кількостях, а ще аспартам не містить калорій, тому ти можеш насолоджуватися улюбленими напоями Coca-Cola з меншою кількістю або взагалі без цукру, а також без калорій або зі зменшеною їх кількістю.

 

Але чи це безпечно? І що дійсно означає нуль калорій? Не хвилюйся, ми знайшли відповіді на всі запитання.

 

 

Факт або міф: напої з аспартамом зі зниженим вмістом калорій є небезпечними.

 

Міф. Підсолоджувачі, такі як аспартам, жорстко регулюються місцевими законодавствами і можуть використовуватися тільки після того, як їхня безпека була підтверджена.

 

Аспартам найбільш вивчений та протестований інгредієнт у світі - більше 200 досліджень підтверджують його безпеку. Це підтверджено Європейською Агенцією з Безпеки Продуктів Харчування (European Food Safety Authority (EFSA) у 2013 році.

 

Чи ти знаєш? Прийнята добова доза (ADI) для аспартаму становить 40 мг на кілограм ваги тіла.

 

 

Факт або міф: Напої з аспартамом не допоможуть вам знизити вагу.

 

Факт. Додавання низькокалорійних або безкалорійних подсолоджувачів додає солодкого смаку, часто без зайвих калорій взагалі.

 

Насправді, якщо використовувати підсолоджувачі як частину збалансованого харчування і в поєднанні з регулярними фізичними вправами, їжа і напої, що містять аспартам, можуть реально допомогти вам стабілізувати вагу.

 

 

Факт або міф: Вагітні жінки не можуть вживати напої, підсолоджені аспартамом.

 

Міф. Аспартам абсолютно безпечний для вагітних жінок та тих, що годують груддю. Однак, якщо ви вагітні, завжди слід дотримуватися порад лікаря.

 

 

Факт або міф: Газовані напої, підсолоджені аспартамом, безпечні для споживання людям з діабетом.

 

Факт. Низькокалорійні та безкалорійні подсолоджувачі, такі як аспартам, не впливатимуть на рівень глюкози в крові, тому безпечні для споживання, якщо у вас діабет.  

 

І тому, що аспартам все ще забезпечує солодкий смак без калорій, він може допомогти кожному, включаючи діабетиків, керувати кількістю спожитих калорій, щоб насолоджуватися ширшим вибором їжі та напоїв.

 

 

Факт або міф: Твій апетит буде збільшуватися через вживання напоїв, що містять аспартам.

 

Міф. Дослідження показали, що низькокалорійні підсолоджувачі, такі як аспартам, не змушують людей більше їсти, тому вони можуть бути корисним інструментом, що допомагає зменшити загальну кількість калорій.

 

 

Факт або міф: Вживання дієтичних напоїв, що містять аспартам, може призвести до карієсу.

 

Міф. Підсолоджувачі, такі як аспартам, не сприяють руйнуванню зубів. Бактерії, які природньо присутні у вашому роті, перетворюють вуглеводи на кислоту, викликаючи карієс. Аспартам не шкодить зубам, оскільки він виготовлений з частин білка, а не з вуглеводів.