Безкоштовні мобільні додатки для сортування сміття: Coca-Cola Україна

Безкоштовні мобільні додатки для сортування сміття: Coca-Cola Україна

Тема сортування сміття набирає обертів, і це не може не подобатися. Адже ще у 2018 році на звалища потрапляли близько 95% сміття, тоді як велика його кількість могла б стати вторинною сировиною. Якщо ти вже зацікавився темою сортування або навіть почав роздільний збір, тобі можуть стати у нагоді наступні додатки для телефону. Одні стануть твоїм консультантом зі сміття, другі дадуть мапу, а треті у вигляді гри привчать дивитися на відходи під правильним кутом.

 

 

Сортуй

 

Якщо в тебе є місце на телефоні тільки для одного додатку, то встановлюй цей. «Сортуй» – це український додаток, який був розроблений минулого року компанією «MacPaw Labs». Він є енциклопедією для тих, хто хоче детально розібратися у типах відходів та правилах сортування різних організацій. Всі відходи поділені на наступні категорії: одноразовий посуд, пластик, папір і картон, скло, метал, тетра-пак, батарейки. Якщо не можете знайти потрібну категорію, зазирніть до розділу «Інше», де є навіть інструкції з утилізації матраців, гумових виробів або взуття. Окрім цього, «Сортуй» стисло розкаже про різні організації, зайняті у сфері сортування, збору або переробки, а на мапі відмітить пункти прийому вторсировини. Розділ «Новини» та перелік операторів із сортування постійно оновлюються.

 

 

goRecycle

 

Ще один український додаток, але з іншою місією. По суті, це мапа, на якій визначено пункти прийому технологічних відходів, а саме ламп та батарей. Чому це так важливо? Одна батарейка забруднює близько 20 кв. м. землі або 500 літрів води протягом періоду розпаду. Але перед тим, як прямувати з лампами чи батарейками до відповідного пункту, радимо зателефонувати та перевірити години прийому.

 

 

Recycle Paradise

 

Це гра англійською мовою, з якою як діти, так і дорослі навчаються роздільному збору. Гравець має розподілити конкретне сміття, наприклад, шматок скла або кришку з-під напою, в один із 4 контейнерів: для паперу, скла, пластика та виробів із металу. Допомагає гравцю муха Рінія. Другий тип гри допоможе дитині розвинути пам’ять. За її умовами потрібно на швидкість знайти пари зображень. Всі ілюстрації були створені Мартоном Жабо.

 

 

Trash-It

 

З цим додатком англійською мовою все просто: ти фотографуєш те, що йде у смітник, а машинний інтелект (як вказано розробниками) підкаже, чи це підходить для компосту, загального сміття, електронних відходів або може йти на переробку. Якщо програма сумнівається у типі відходів, то відобразить це у процентах.

 

 

Smart Recycle

 

Цей додаток англійською мовою нагадує попередній, але в ньому ще є й текстовий перелік відходів, які підлягають сортуванню, йдуть у компост або їх можна викинути на смітник. Ви завантажуєте світлину з зображенням відходів, які плануєте викинути, а Smart Recycle аналізує їх та вказує на тип відходів.

 

 

Lunchtime Legends

 

Ще одна гра англійською мовою, яка вже за 10 хвилин вчить розділяти 2 типи відходів: звичайне сміття та те, що можна переробити. Гравець протягом обмеженого часу має обрати один із двох контейнерів для, наприклад, яблука, дезодоранту чи шкарпеток. Якщо сміття потрапляє у неправильний контейнер, то гравець втрачає бали і отримує підказку щодо правильного контейнеру.

 

 

Recycle Academy

 

Ми включили до нашого переліку цей англомовний додаток, оскільки в ньому є корисна опція: дізнатися про позначки, які стоять на пластику. Ось, наприклад, позначка «PА» – це поліамід, а «PAP 21» – картон.

 

Тепер ти знаєш 7 найбільш корисних додатків. Але! Вони не зроблять за тебе найголовніше: не відсортують твоїми руками відходи. Тож починай, друже!