11 лайфхаків, як зменшити споживання води: Coca-Cola Україна

11 лайфхаків, як зменшити споживання води: Coca-Cola Україна

Майже 97,5% води на Землі замкнено в морях і океанах, і не придатне для використання. Прісна ж вода, в більшій мірі, зберігається в крижаних шапках. Таким чином, людям залишається лише невелика частина води, придатної для споживання.

 

Але ми використовуємо воду не тільки, щоб пити. Вона йде напідтримання чистоти, харчування, виробництва всього, починаючи від одягу та їжі до техніки та побутових речей. А ще є рослинництво і розведення худоби — ці сфери створюють велике навантаження на водні ресурси. Все це — вагома причина, щоб почати контролювати споживання води.

 

Є і економічні передумови для ощадливості — скорочення спожитих літрів на лічильнику дорівнює меншим сумам в комунальних рахунках.

 

Факти про використання води

 

  • 150 літрів в середньому кожен з нас використовує на щоденні потреби
  • 70% всієї прісної води йде на виробництво їжі
  • на 36% вегетаріанство може зменшити споживання води у світі
  • 11,5 л води пішло на виготовлення твого смартфону

 

 

11 способів економії води, які допоможуть заощадити твої гроші:

 

 

Вимикаючи кран під час чищення зубів, ти економиш 6 літрів води за хвилину.

 

Це дуже простий і доступний, але дієвий спосіб — тримати споживання води під контролем.

 

І стеж за станом кранів, щоб вони не протікали. Через те ще кран не до кінця закритий чи має протічку, може втрачатись до 60 літрів води, що уходять безпосередньо у стік щотижня.

 

 

Кип’яти тільки те, що потрібно

 

Економ воду, гроші та енергію, підігріваючи стільки води, скільки ти збираєшся спожити зараз. Не витрачай марно зайве.

 

 

Контролюй час у душі

 

За кожну хвилину, яку ти проводиш у душі, уходить до 17 літрів води.

 

Тому встанови таймер на своєму телефоні, щоб контролювати час. Чи, як варіант, поки наносиш мило чи шампунь, виключай воду.

 

 

Завантажуй пральну машинку на повну

 

Пральна машинка з повною завантаженістю витрачає менше води та електроенергії, ніж напівпорожня. А це значить менші рахунки.

 

 

Інвестуй у сучасний туалет

 

У середньому одне домогосподарство промиває туалет 5000 разів на рік.


Сучасні системи здвоєної промивки рятують величезну кількість води. Вони використовують всього 6 літрів за раз — або 4 зі зменшеним рівнем промивання. Це на 5-6 л менше ніж у туалетах старого зразка. Суттєва економія, чи не так?

 

 

Їж менше м'яса

 

Розведення тварин на м'ясо та молочні продукти потребує надмірного водопостачання. Обмежуючи кількість м'яса, яке ти їси, можна значно зменшити вплив людини на оточуюче середовище.

 

 

Готуй овочі на пару

 

Приготування овочів на пару дозволить зменшити використання води і, в той же час, зберегти в продуктах більше вітамінів і поживних речовин.


Якщо варите овочі, то спробуйте використати залишки води як смачний бульйон для супів. Або дайте їй охолонути і використовуйте для поливу квітів.

 

 

Зменшуй харчові відходи

 

Для виробництва злаків, фруктів та інших продуктів потрібно багато води.


Більше половини тонн харчових відходів та напоїв, що опиняються у сміттєвих контейнерах, можна було б з'їсти. До речі, врахуй, що купуючи менше непотрібних продуктів, можна заощадити значну суму сімейного бюджету.