Інтерв’ю з Іриною Підліпською: про українські віночки, делегування роботи та чому сон іноді краще крутої ідеї: Coca-Cola Україна

Інтерв’ю з Іриною Підліпською: про українські віночки, делегування роботи та чому сон іноді краще крутої ідеї: Coca-Cola Україна

Автор: Анастасія Кареба

 

Віночок від Ірини Підліпської – це не просто варіація на тему традиційного українського аксесуару, але справжнє мистецтво, для якого вже сьогодні мають резервувати місце у музеях моди по всьому світу. Майстерність пані Підліпської та безмежна краса її витворів – це те, що вже відомо про неї. Але нам цього було мало. Тому ми вирішили запитати в Ірини про виклики та складні моменти в її справі, чи вистачає їй часу, як проходить її день і про що мріє жінка з такою яскравою фантазією.

 

 

Ви створюєте надзвичайні віночки, кожен з яких можна назвати витвором мистецтва. Скільки часу потрібно на 1 віночок?

 

Зазвичай потрібно від 3 до 5 днів для виготовлення 1 віночку, якщо немає поточних замовлень. Але я перфекціоністка і надзвичайно критична до себе. Через це віночки створюються не так швидко, як хотілося б. Термін виготовлення залежить від настрою, часу, наявності матеріалу, Музи. Це кропітка ручна робота, що потребує не лише душевних витрат, але й багато часу.

 

Бувало таке, що й за добу створювала справжню красу, але наприкінці процесу відчувала себе виснаженою J Тому більше я не йду на такі жертви, вони нікому не потрібні. Деякі роботи створюються близько місяця з огляду на надскладний дизайн виробу. Хоча іноді такий термін обумовлений тим, що моя Муза знаходить собі іншу компанію. В таких випадках я відкладаю виріб до «кращих часів».

 

Мої творіння вже давно вийшли за рамки слова «віночки», але як правильно називати їх ніхто не знає і сама я не можу придумати. Сподіваюсь, що колись вигадають нове влучне поняття.

 

 

Який розпорядок дня у дизайнера віночків?

 

В мене такий же божевільний темп, як і в кожної людини, яка бажає досягнути чогось значущого у житті. Звідси й щільний графік, коли день розписаний по хвилинах. Але тільки так я зможу досягти поставлених цілей, а вони в мене великі. Хоча частенько дітлахи корегують мій день під себе, оскільки я ще й мати двох красунчиків 5 і 8 років, з якими потрібно щодня домовлятись. Виховую їх сама, тож не скажу, що все так солодко і просто, але точно в радість! Школа, гуртки, домашні завдання, а в перервах – зустрічі з клієнтами, зйомки, проекти... Здається, я постійно біжу. Але це мій вибір. Я щаслива, що моє життя саме таке – наповнене та цікаве. Хоча я й досі мрію про якісний відпочинок.

 

 

Як до вас приходить ідея нового віночку?

 

Мої капелюшки – це мої діти, і народжені вони з любов’ю. Та часом треба вистраждати, виносити саму ідею. Від таких мук творчості я швидко втрачаю кілограми, але це більше плюс ніж мінус. Інколи можу зробити новий віночок на одному подиху з того, що є під рукою, і результат неймовірний. Дуже радію таким моментам, адже для творця це велика вдача. Але що цікаво, коли я працюю на замовлення, а їх в мене багато, то ідеї вимальовуються самі собою.

 

 

Чи буває так, що вночі ви прокидаєтеся, аби записати нову ідею для віночку?

 

Я так виснажуюся протягом дня, що сон для мене – це край бажане задоволення. І ділитися цим задоволенням з ідеями я не стану – нехай чекають до ранку.

 

Але я привчила себе записувати ідеї, що приходять в голову протягом дня, поки я бігаю по справах – це дуже організовує та допомагає в роботі.

 

 

В вас були випадки, коли треба зробити велике замовлення, а натхнення зійшло нанівець. Що допомагало у таких ситуаціях?

 

Дякувати Богові, натхнення мене покидає нечасто. Ідей в мене завжди вистачає, проблема іноді виникає через незрозумілу концепцію проекту, коли треба поміркувати над тим, як втілити у життя задум замовника.

 

 

Які професійні цілі стоять перед вами зараз, адже в Україні вас вже вважають топовим дизайнером віночків?

 

Дякую за таку оцінку! Незважаючи на те, що мої витвори вже давно продаються за кордоном, в мене є намір ще більше розширити географію продажу. Мене також зачепила ідея стосовно участі у Fashion Week та різних професійних конкурсах.

 

 

Яка ваша найулюбленіша частина роботи? А яку ви б делегували?

 

Звичайно, хотілося б делегувати монотонну механічну роботу, на яку витрачається дуже багато часу. Вона не така захоплююча і трохи нудна для мене, хоча й потребує високої майстерності. Із задоволенням делегувала б ще всі організаційні питання стосовно реклами, продажів та розвитку бізнесу, а собі лишила виключно творчу частину.

 

 

Може дівчина носити ваш віночок у повсякденному житті?

 

Авжеж! За умови, що ця дівчина смілива і бажає виділитись у своєму оточенні!:-) Даю вам 100%, що в моїх капелюшках вона  приверне дуже багато уваги до себе, тож має бути готовою до цього. Якщо ж лишити жарти осторонь, то наразі я відмовилися від виготовлення casual-аксесуарів. Мені подобається створювати вироби для особливих та яскравих подій.

 

Мої вироби ще часто називають вінки-переможці, оскільки велика кількість дівчат перемагала з ними на різних конкурсах краси і талантів, тематичних фестивалях в Україні та за кордоном.

 

 

Яке найцікавіше замовлення ви пам’ятаєте?

 

В мене ще не було «нецікавого» замовлення, бо в кожного були свої унікальні риси. І я дуже радію, коли мені надають картбланш на творчість – саме тоді мій талант розкривається на всі сто відсотків. До речі, робота над такими проектами завжди йде швидше та жвавіше.

 

Я зараз згадала одне замовлення, яке вивело мене як професіонала на зовсім інший рівень. До мене звернулася дизайнерка із проханням виготовити для її модного показу не просто капелюшки, але цілі конструкції на голову на тему «Пори року». Хоча до того моменту я ніколи не працювала з такими конструкціями, я взяла те замовлення та погодилася створити близько 20 виробів, оскільки мою творчу фантазію ніяк не обмежили, а повністю довірилися їй. Результат був приголомшливий! Я й досі безмежно вдячна цій дизайнерці за надану можливість спробувати себе та її довіру.

 

 

Що є вашою енергетичною підзарядкою?

 

В мене дві підзарядки, і це – мої дітки! Вони дуже вболівають та підтримують мене, і це величезне щастя – спостерігати за ними та проводити з ними час. Третя моя підзарядка – це сон, який перетворився на необхідне, але край невловиме явище.

 

Мене надихають та заряджають зустрічі з моїми друзями та цікавими для мене людьми. Якби тільки вони траплялися частіше!

 

 

Який ваш секрет тайм-менеджменту?

 

Ви зараз пожартували? Та я сама потребую поради щодо того, як правильно розпоряджатися часом та встигати все за 24 години на добу. Бо мені здається, що я взагалі нічого не встигаю! Я з цим вже майже змирилась. Єдине, що я роблю – це розставляю пріоритети на кожен день.

 

 

Яку пораду ви б дали митцю-початківцю, який бажає створювати віночки?

 

Якщо в тебе є сильне бажання і ти робиш щоденні кроки до своєї мрії – вона обов’язково здійсниться! Але пам’ятайте, що за великим успіхом стоїть неабияка праця. Найголовніше – не бійтеся нічого, будуйте сильний характер і впевнено крокуйте до своєї мети. Обов’язково прислухайтесь до себе, адже ваше внутрішнє «Я» завжди знає, що є кращим для вас. І ще – ніколи не здавайтесь, незважаючи на будь-які труднощі та помилки, яких буде багато.

 

Бажаю всім творчих злетів і кохання!