Новий погляд художника Бертона Морріса на Coca-Cola: Coca-Cola Україна

Новий погляд художника Бертона Морріса на Coca-Cola: Coca-Cola Україна

Стіни будинку Бертона Морріса прикрашені його яскравими полотнами, на яких зображені, наприклад, графічний метелик, Мартіні з оливкою, пакунок попкорну та ряди червоних пляшок Coca-Cola.

 

Морріс переосмислює й зображає об'єкти поп-культури в новому позитивному світлі. "Мої перші твори були символічними", – розповідає він під час інтерв'ю в своєму будинку біля Лос-Анджелесу. "Це були знакові зображення: чашки кави, коробка попкорну, таксі. Але кожен малюнок уособлював те, що відбувалося в сучасній культурі ".

 

Морріс виріс у Піттсбурзі, там же, де і його кумир Енді Уорхол. Обидва також мають спільну альма-матір – університет Карнегі Меллона. Там Морріс вивчав графічний дизайн і образотворче мистецтво. "Я любив офорти та штрихову графіку, старовинні гравюри," – розповідає він. "Протягом багатьох років мій стиль розвивався і в кінцевому підсумку це призвело до того, що я малюю сьогодні саме такі картини." Він описує свій стиль як "дуже сміливий і графічний," а надихає його любов до коміксів, яскравих кольорів і виразної ілюстрації.

 

Переломний момент стався у 1992 році, коли його картина із чашкою кави прикрасила стіну в Central Perk - кафе у телесеріалі “Друзі”.

 

“Я не мав уявлення, що серіал стане номером один, – розповідає він. Але найдивовижніше те, що він став частиною поп-культури, так що мої твори вкорінилися у свідомості людей як частина цієї поп-культури. Навіть зараз я можу ввімкнути це шоу, і вірогідність того, що я побачу в кадрі щось зі своїх робіт, досить велика.

 

Ця чашка кави дійсно стала знаковою для мене й моєї роботи. Кожного разу, коли у мене виставка в Азії чи в Європі, люди впізнають мене як художника з “Друзів". Це відкрило стільки дверей і нових можливостей для мене".

 
 
 

У своєму постійному пошуку об'єктів з культурною цінністю Морріс звернувся і до Coca-Cola. Він давній шанувальник як напою, так і самого бренду, і завжди був зачарований його візуальною ідентичністю. "Мені подобався дизайн пляшки ... червоний і білий кольори, а також сама форма," –  пояснює він. "Це просто таке почуття ... коли пляшка та типографіка самі по собі є мистецтвом. Як художник, коли я дивлюся на них, у мене одразу з’являються десятки ідей".

 

У 2015 році на честь 100-ї річниці пляшки Coca-Cola Морріс використав свої ідеї та створив 100 унікальних візуалізацій цієї знакової пляшки. Разом з виставкою вони згодом поподорожували по всьому світу.

 

“Я відомий завдяки акриловим картинам”, – пояснює він. “Мені подобається малювати на полотні, дереві чи папері. Але саме для цього проекту я працював із шовкографією, фарборозпилювачем та акрилом, а потім використав прийом, який Енді Уорхл зробив дуже відомим, – копіювання та багаторазове повторення”.

 

Завдяки його “енергетичним уламкам” – різким штрихам, які ілюструють рух і хвилювання, пляшки на картині відображають спогади Морріса та його любов до Coca-Cola. Також він експериментує з кольором, формою та розміром пляшки.

 

"Коли я думаю про Coca-Cola, я думаю про енергію," – говорить він. Це щось на зразок іскри.

 

Показуючи іншу версію звичних речей, він перетворює їх таким чином, що глядачі зупиняються, щоб побачити знайомі предмети у новому світлі. Він розкриває символічне значення того, що зображує.

 

Дивлячись на роботи, що висять у його будинку, Морріс почувається щасливим, адже він бачить, що його його сім’я також насолоджується його творчістю. "Мистецтво дарує нам особливі відчуття та скрашує наше життя," – говорить він. Але він також радій, що його творчість впливає не лише на його дружину і доньку, але й на тих людей, котрих він ніколи не зустрічав.

 

"Моє послання є універсальним", – підсумовує він. "Мова йде про позитивну енергію в моєму мистецтві. Я пишаюся тим, що воно надихає дітей і дорослих з усього світу – незалежно від того, до яку  расу, релігію чи культуру вони представляють”.

 

До речі, можете також почитати про Пакпума Силафана, ще одного сучасного художника, якого надихає Coca-Cola.