YOU Camp 2019: Як за 5 днів створити проект та виграти фінансування: Coca-Cola Україна

YOU Camp 2019: Як за 5 днів створити проект та виграти фінансування: Coca-Cola Україна

20 липня завершився «YOU Camp – Youth, Opportunities, Unity» — 3-й літній молодіжний табір, організований стипендіальною програмою «Завтра.UA» Victor Pinchuk Foundation за підтримки Фундації Coca-Cola. Табір має на меті залучити студентів до обговорення та розробки проектів, спрямованих на соціальну інтеграцію молоді в Україні. Табір об`єднав 100 активних студентів з різних куточків України, половина з яких з тимчасово переміщених університетів із окупованих територій Сходу України, ще 50 студентів — з вишів інших регіонів.

 

 

Усіх 100 студентів розподілили на 10 команд, де кожна команда, за результатами чотирьох днів, мають розробити власний проект, спрямованих на сталий економічний, соціальний та екологічний розвиток громад у таких сферах, як екологія, гендерна рівність та забезпечення прав і можливостей для жінок, соціальні інновації та громадянське суспільство. Найкращі ініціативи отримають від Фонду Віктора Пінчука фінансову підтримку для реалізації проектів.

 

 

 

Проектами та командами опікуються ментори, які направляють команду в правильному напрямку, готують презентації, прораховують бюджет та ризики. Менторами, спікерами та тренерами табору стали успішні представники бізнесу, благодійних та громадських організацій. Генеральний директор «Кока-Кола Україна Лімітед» Камран Іскандеров у перший день табору прочитав надихаючу лекцію «Brand with Purpose — Sprite/Бренд, що має соціальну місію». Основна ідея лекція була присвячена впевненості у собі та у своїй справі під гаслом Sprite #освіживпевненість.

 

Директорка зі зв’язків із громадськістю «Кока-Кола Україна Лімітед» Олеся Жулинська провела тренінг на тему «Communication with Purpose / Комунікація, що має соціальну мету», де викликала жваву дискусію серед учасників, які навчалися презентувати ідеї, працювати з аудиторією та ефективно доносити свої думки.

 

А Олександр Бабаскін, менеджер із зв’язків з державними установами «Кока-Кола Беверіджиз Україна» розповів про «Напрям роботи: екологія» та став одним із менторів табору.

 

Партнери Coca-Cola теж стали спікерами табору. Із них — Олеся Драшкаба, художниця та головна кураторка ресурсу про критичне мислення Uchoose, у своєму майстер-класі «Критичне мислення — валюта майбутнього»  розказала про важливі моменти у формуванні самого процесу критичного мислення. Ольга Чернявська, керівник освітніх проектів ГО «Україна без сміття», провела тренінг «Україна без сміття. Мрія чи реальність», спойлер — все можливо, головне — докласти конкретних зусиль.

 

Також менторами, тренерами та спікерами табору були: Ольга Руднєва, директорка, Фонд Олени Пінчук; Мустафа Найєм, народний депутат України; Олена Фроляк, головний редактор інформаційної служби ICTV, ведуча програми «Факти»; Духно Ганна, менеджер з комунікацій Knauf Insulation; Ігор Конопка, менеджер проєктів та юрист Студії онлайн-освіти EdEra; Милованов Тимофій, почесний президент Київської школи економіки, Заступник Голови Ради НБУ; Ірина Славінська, засновниця та керівниця проекту ДонорUA; Елла Ламах, голова правління громадської організації «Центр - Розвиток демократії»; Анна Новосад, директорка директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства освіти і науки України та багато інших.

 

Вони навчали учасників збирати дані та обробляти інформацію, розробляти ефективні бізнес-плани, збирати кошти на реалізацію проектів, а також презентувати проекти клієнтам і громадськості та надихати на створення власних проектів.

 

Перемогу в конкурсі проектів здобули не три проекти, як планувалося, а цілих чотири. І всі вони отримають фінансування та експертну допомогу для своїх неймовірних, унікальних та перспективних проектів!

 

До складу журі, що обрало переможців, увійшли: Тарас Доронюк — директор з розвитку Київської школи економіки, Світлана Гриценко — директор національних програм Фонду Віктора Пінчука, Денис Гурський — засновник інкубатора 1991, Ольга Кудіна — спеціаліст із корпоративної соціальної відповідальності «Кока-Кола Беверіджиз Україна».

 

Третє місце розділили між собою цілих два проекти: «Безпека очима молоді» та проект «#unigender». Проект «Безпека очима молоді» спрямований на створення підґрунтя для активного залучення молоді в прийнятті рішень та прогнозування потенційних змін в безпековій політиці держави, а також розуміння в цілому концепції національної безпеки та її складових. А проект «#unigender» націлений на боротьбу зі стереотипами, зокрема по відношенню до чоловіків.

 

Друге місце посів проект під назвою «ТЮ – і Ти майже Юрист», що передбачає створення інформаційного-розвантажувального контенту на юридичну тематику, зокрема — надавати інформацію з юридичних питань у випадку порушення прав людини у повсякденних ситуаціях.

 

Перше місце посів проект «MOVua – вишукана твоя», який має на меті популяризувати українську мову шляхом створення матеріалів на діджитал платформах для викоренення суржику в повсякденному мовленні молоді.

 

Ми щиро вітаємо команди із заслуженою перемогою в конкурсі! Ви — наше світле, прекрасне, відповідальне майбутнє, наші агенти змін та рушійна сила країни! Пишаємося!

 

YOU Camp продовжує традицію успішної співпраці Фонду Віктора Пінчука з Фундацією Coca-Cola. У 2013-2015 роках Фондом Віктора Пінчука за підтримки Фундації Coca-Cola був організований екологічний табір «Climate Change Camp», під час якого стипендіати програми «Завтра.UA» мали можливість привернути увагу громадськості до екологічних проблем та запропонувати їх рішення. У 2018 році Фундація Coca-Cola підтримала 2-й літній табір YOU Camp.