50 шкіл-учасниць проекту Zero Waste School готуються до Zero Waste Day: Coca-Cola Україна

50 шкіл-учасниць проекту Zero Waste School готуються до Zero Waste Day: Coca-Cola Україна

Проблемою сортування сміття переймаються  вже не тільки дорослі, а й підлітки. Ми вже розповідали вам про організовану Klitschko Foundation ініціативу Zero Waste School, під час якої вчителі та учні шкіл навчаються сортувати сміття, змінюють ставлення до відходів і формують нові корисні звички для повсякденного життя.

 

Цей проект є довгостроковим, і наступний його етап почнеться вже восени. З 1 по 27 вересня школи-учасниці Zero Waste School проведуть дводенний Zero Waste Day у своїй громаді. Кращі проекти двадцяти п’яти шкіл отримають прес для брикетування сміття, що допоможе їм збирати великі об’єми відходів, передавити їх на сміттєпереробні станції і заробляти кошти на потреби школи.

 

Реалізуючи свої проекти, школи на власному досвіді навчились трансформувати ідеї в дії. Вони провели лекції та тренінги про екологічну культуру в громаді – як сортувати сміття, взаємодіяти з шкільною адміністрацією та місцевою владою, налагоджувати партнерські зв’язки, планувати та реалізовувати захід.

 

У результаті станом на 1 серпня, школи:

 

  • Залучили 12 360 учнів, вчителів, батьків та жителів свого міста до проектної діяльності;
  • Встановили 212 сміттєвих баків;
  • 17 шкіл виграли компостер для переробки органічних відходів від проекту «Компола», про який дізнались під час Zero Waste School у м. Києві;
  • За продуктивну роботу та досягнуті успіхи отримали по дві книги-енциклопедії "Подорож до дивовижного світу тварин", які виготовлені із упаковок для молочних продуктів та соків Tetra Pak;
  • Зібрали та віддали у пункти прийому вторинної сировини шалену кількість сміття. Деталі дивіться в інфографіці: 

 

Нині школи стають об’єднуючими центрами, де розвиваються ідеї та здійснюються мрії громад. Таким чином, вирішуються не тільки місцеві, а й глобальні проблеми. Своїми враженнями ділиться пані Людмила, вчитель загальноосвітньої Новопетрівської школи I-III ступенів із Одеської області:

 

«Після повернення додому ми відразу провели перемовини із районним відділом освіти і туризму, щоб отримати підтримку для нашої ідеї. У травні ми організували просвітницьку роботу у нашій школі, де розказали про культуру сортування сміття та запропонували свою стратегію вирішення екологічної проблеми у місті. Тренінг мав істотний резонанс, до нас звертаються інші школи із проханням провести тренінг і в їхніх школах. Тому з 14 по 15 вересня ми разом із 8 школами із нашої ОТГ об’єднаємось заради однієї мети – зробити своє місто чистим. Разом ми можемо набагато більше, особливо коли маєш знання та впевненість».

 

Якщо вже школи знаються на сортуванні сміття, то чому ми не можемо робити це вдома? А зараз давайте пригадаємо, як круто пройшов триденний тренінг Zero Waste School у Києві.