Coca-Cola підписала «Хартію про океанічний пластик» на зустрічі Великої сімки: Coca-Cola Україна

Coca-Cola підписала «Хартію про океанічний пластик» на зустрічі Великої сімки: Coca-Cola Україна

Зважаючи на загрозу, яку пластикове сміття створює для Світового океану, компанія Coca-Cola приєдналася до урядів і провідних бізнесів з усього світу та підписала «Хартію про океанічний пластик» в Галіфаксі. Документ закликає уряди, промисловість і суспільство в цілому переосмислити своє ставлення до пластику.

 

На жаль, багато хто поводиться із пластиком як із одноразовим продуктом, що призводить до забруднення навколишнього середовища, і зокрема океану. «Хартія про океанічний пластик» заохочує новий підхід до управління життєвим циклом пластмас як продукту. Вона пропонує поглянути на пластик як на ресурс і вже на етапі розробки враховувати, що він підлягатиме відновленню. Тоді вторинне використання і переробка дозволять запобігти збільшенню пластикових відходів.

 

«Такі глобальні виклики, як подолання забруднення середовища і океанів пластиком, вимагають від влади, промисловості та бізнесу сміливих дій. Підтримка Хартії компанією Coca-Cola – це приклад лідерства, яке Канада вітає як удома так і по всьому світі, адже воно потрібне, щоб забезпечити здорове майбутнє і процвітання нашим дітям і онукам», – зазначила Кетрін МакКенна, міністр навколишнього середовища і зміни клімату Канади.

 

Як один із ранніх прибічників вторинної переробки, компанія Coca-Cola співпрацювала з партнерами протягом десятиріч, щоб створити більш екологічну упаковку та розробити більш ефективні програми утилізації в усьому світі. Підтримка Хартії є послідовним продовженням прагнення компанії Coca-Cola до вирішення питання пластикових відходів через власну ініціативу «Світ Без Відходів».

 

 «Хартія про океанічний пластик» є важливим кроком у вирішенні світової проблеми відходів упаковки», – повідомив Брюс Карас, віце-президент із сталого розвитку Coca-Cola в Північній Америці. «Щодня тисячі метричних тонн пластику в кінцевому підсумку опиняються в наших океанах. Ця Хартія дає нам рамки для майбутньої співпраці та сталого розвитку, які вкрай важливі, якщо ми хочемо досягти успіху у вирішенні цього важливого питання».

 

 

Світ Без Відходів

 

Раніше цього року, напередодні Всесвітнього економічного форуму, генеральний директор Coca-Cola Джеймс Квінсі проголосив про нову ініціативу «Світ Без Відходів». Це смілива стратегія, згідно з якою компанія планує до 2030 року збирати та переробляти стільки ж одиниці пластикової чи жерстяної упаковки, скільки вона постачає на ринок. Крім того, Coca-Cola прагне до 2025 року перейти на пакування, яке на 100% придатне для вторинної переробки, а також розробити упаковку, яка щонайменше на 50% складатиметься з перероблених матеріалів.

 

Щоб досягти цих амбітних планів, Coca-Cola розбила концепцію «Світ Без Відходів» на три основні етапи: дизайн, переробка та партнерство.

 

 

Дизайн

 

Компанія інвестує в інновації для створення більш досконалої упаковки та вивчення можливостей, які б дозволяли пропонувати споживачу напої Coca-Cola без упаковки. Пілотним проектом компанії став автомат DASANI PureFill, який було встановлено в кампусі Інституту технологій штату Джорджія. Автомат пропонує безкоштовну ультрафільтровану воду з можливістю за невелику плату газувати її чи додати різних смаків. Студенти та співробітники інституту можуть користуватись власними багаторазовими пляшками, що сприяє зменшенню відходів.

 

 

Переробка

 

На сьогодні компанія Coca-Cola інвестувала сотні мільйонів доларів в найсучасніші потужності зі вторинної переробки і партнерства для створення більш ефективних систем відновлення в усьому світі. У Канаді Coca-Cola та інші члени індустрії напоїв сформували асоціацію по переробці контейнерів для напоїв (CBCRA), щоб забезпечити зручний та ефективний спосіб переробки упаковки. З моменту заснування CBCRA у 2010 році, обсяг відновлення упаковки для напоїв зріс з 42% до 70%. І це лише за шість років.

 

 

Партнерство

 

Дуже багато всього потрібно зробити, щоб вирішити проблему з пластиковими відходами. Жодна компанія не може зробити це самостійно. Саме тому Coca-Cola співпрацює з організаціями у різних країнах світу, щоб навчати правильному поводженню з відходами, а також сприяти розвитку програм запобігання морському сміттю.

 

Пластик є важливою частиною нашого сучасного світу, але ми маємо змінити свій підхід до нього, якщо прагнемо сталого розвитку.

 

«Хартія про океанічний пластик» пропонує подивитися на цей ресурс з точки зору  безперервного життєвого циклу. Тільки завдяки відданості і співпраці, уряди та компанії, такі як Coca-Cola, можуть вирішити проблему забруднення Світового океану пластиком.

 

«У Coca-Cola ми піклуємось про світові океани, водні шляхи, та природні ресурси, які ми всі поділяємо», – додав Брюс. – Неприйнятно, що упаковка потрапляє в неналежне місце, забруднюючи громади, де ми живемо та працюємо. Хартія – це великий крок на шляху до часу, коли світова проблема упаковки лишиться в минулому».