Джеймс Квінсі ділиться результатами першого року програми «Світ Без Відходів»: Coca-Cola Україна

Джеймс Квінсі ділиться результатами першого року програми «Світ Без Відходів»: Coca-Cola Україна

Генеральний директор The Coca-Cola Company Джеймс Квінсі опублікував текст свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Він розповів про результати першого року роботи екологічної програми «Світ без відходів». Ми представляємо її переклад українською мовою.

 

Рівно рік тому в Давосі ми оголосили про запуск глобальної стратегії «Світ без відходів» (World Without Waste). Сьогодні я розмірковую про те, чого нам вдалося досягти за цей час.

 

Я вважаю, що ми досягли великих успіхів. Наприклад, на сьогоднішній день ми переробляємо 59% упаковки, яку ми випускаємо на ринок по всьому світу. У деяких країнах наші банки та пляшки більш ніж на 25% складаються з перероблених матеріалів. А в чотирьох країнах наші пластикові пляшки повністю зроблені зі вторинної сировини!

 

Одночасно з цим ми стежимо за роботою інших і з натхненням дивимося на їх результатами. Адже проблему відходів неможливо вирішити поодинці. Щоб по-справжньому щось змінити, нам — компаніям-виробникам, владі та некомерційним організаціям — потрібно діяти спільно.

 

Саме тому нещодавно ми оголосили, що відкриваємо іншим компаніям, включаючи конкурентів, безкоштовний доступ до нашої революційної технології PlantBottle. Це повністю перероблювана пластикова упаковка, частково зроблена з рослинного матеріалу. PlantBottle стала першою подібною технологією в світі. Використовуючи її всі разом, ми зможемо збільшити об’єм упаковки, що містить біопластик, в різних галузях, що сприятливо позначиться на екологічній ситуації.

 

 

Замінивши близько 30% вуглеводневої сировини для виробництва пластикових пляшок рослинним матеріалом, PlantBottle допомогла Coca-Cola значно знизити вуглецевий слід — перехід на цю технологію дорівнює зникненню з доріг приблизно мільйона автомобілів.

 

 

Крім того, Coca-Cola працює над створенням і розвитком довгострокових партнерств. Наприклад, ми співпрацюємо з організацією Global Plastic Action Partnership, яка є ініціативою Всесвітнього економічного форуму. Її мета — вирішити проблему пластикових відходів, створивши глобальну безвідхідну економіку. Ми інвестуємо в таких партнерів, як Circulate Capital, які допомагають маленьким компаніям з великими планами. Так, у жовтні був створений Ocean Fund, який бореться з пластиковим забрудненням світового океану і навколишнього середовища в цілому. Фонд з капіталом у $ 90 млн фінансують Coca-Cola, Danone, Dow, PepsiCo, Procter & Gamble та Unilever.

 

Ми також інвестуємо в наукові дослідження, щоб зробити переробку відходів більш ефективною та доступною. В кінці минулого року Coca-Cola анонсувала два таких проекти. По-перше, ми співпрацюємо з компанією Loop Industries, Inc., щоб підвищити частку змісту переробленого пластику в нашій упаковці. По-друге, ми інвестуємо в Ioniqa Technologies, яка удосконалює ПЕТ, щоб дати відпрацьованому матеріалу нове, більш корисне життя.

 

Я перерахував лише кілька прикладів того, як спільна робота може полегшити наш шлях до повністю безвідходного світу.

 

Давайте уявимо, що буде, якщо ми направимо весь наш досвід, всі наші ресурси на вирішення цієї проблеми. Якщо ми всі будемо працювати над тим, щоб упаковка від нашої продукції не потрапляла туди, де їй не місце. Якщо ми будемо вважати це не проблемою якогось окремого людини, а нашої загальної турботою і відповідальністю.

 

Тоді світ без відходів стане реальністю.

 

Джеймс Квінсі, генеральний директор The Coca-Cola Company.