Coca-Cola оголосила про нові інвестиції у розвиток концепції «Світ Без Відходів»: Coca-Cola Україна

Coca-Cola оголосила про нові інвестиції у розвиток концепції «Світ Без Відходів»: Coca-Cola Україна

Coca-Cola постійно працює над тим, щоб бути попереду глобального руху, що спрямований на утилізацію відходів. Компанія інвестує ресурси у розробку упаковки, щоб у майбутньому витіснити пластикові пляшки з відходів і спрямувати їх на переробку на нові ПЕТ-пляшки.

 

Coca-Cola нещодавно оголосила про дві нові інвестиції, спрямовані на прискорення впровадження технологій переробки відходів, що дозволить використовувати перероблений пластик для виробництва пляшок для напоїв компанії. На відміну від механічної вторинної переробки, апаратний ресайклінг дозволяє відновлювати та повторно використовувати пластикові пляшки без істотного погіршення властивостей матеріалу.

 

«Наше прагнення – як частина нашого бачення «Світ Без Відходів» – полягає у тому, щоб зробити процес виробництва упаковки безперервним, перетворюючи старі пляшки на нові», – пояснює Скотт Пірсон, старший директор компанії Global R&D Engineering, The Coca-Cola Company. «І апаратний ресайклінг – це наступний великий крок у цьому напрямку».

 

 

«Наше прагнення – як частина нашого бачення «Світ Без Відходів» – полягає у тому, щоб зробити процес виробництва упаковки безперервним, перетворюючи старі пляшки на нові»

 

 

Угоди з Ioniqa і Loop

 

Coca-Cola розширює позику для компанії Ioniqa Technologies з ціллю підтримки у розробці технології переробки вторинних відходів у матеріал більш високої якості. Для цього використовується процес деполімеризації, що дозволяє переробити пластикові пляшки різних кольорів у чистий і якісний ПЕТ-пластик. Цей крок допоможе зробити економіку замкненого циклу на один крок ближче до реальності. Ioniqa будує своє перше підприємство по переробці ПЕТ-пластику в Нідерландах.

 

Крім того, співпраця із закупівельною системою Coca-Cola створила основу для кооперації з Loop Industries Inc, що дає можливість авторизованим ботлерам купувати на 100% перероблені ПET-пляшки. Coca-Cola у Західній Європі є першим ботлером, що ухвалила багаторічну угоду про постачання пляшок Loop для використання їх у своєму виробництві до 2020 року. Ця угода дозволить системі Coca-Cola збільшити показники використання перероблених відходів в пластикові пляшки.

 

Ці угоди підтримують концепцію Coca-Cola «Світ Без Відходів», яка сконцентрована на життєвому циклі упаковки – від моменту розробки та виготовлення пляшки до її переробки. Цілісний, тристоронній план включає амбітні цілі, спрямовані на створення упаковки з не менш ніж 50% перероблених матеріалів до 2030 року. Також до 2030 року компанія хоче збирати та переробляти кожну свою продану пляшку; а ще співпрацювати з промисловістю, урядами та місцевими громадами для вирішення глобальної проблеми пластикових відходів. Угоди з Ioniqa і Loop підтримують цей план.

 

«Ці дві угоди представляють захоплюючі можливості для реальних кроків у напрямку створення економіки замкненого циклу, завдяки чому низькоякісні ПЕТ відходи перетворюються на пластик найвищої якості, придатний для харчової промисловості», – сказав Роберт Лонг, головний інноваційний директор компанії Coca-Cola. «Ми прагнемо до поточних інвестицій у розробку правильного партнерства та ініціатив, спрямованих на підтримку нашої концепції «Світ без відходів».

 

«Ці дві угоди представляють захоплюючі можливості для реальних кроків у напрямку створення економіки замкненого циклу»

 

 

«Ці дві угоди представляють захоплюючі можливості для реальних кроків у напрямку створення економіки замкненого циклу»

 

 

Механічний і апаратний ресайклін

 

Механічна переробка – це процес збору та сортування використаних пластикових пляшок. Потім прозорий пластик відокремлюють від кольорового, і розрізаєють на дрібні шматки, щоб їх можна було ефективніше чистити та мити. Після цього шматочки можуть бути розтоплені і знову використані для виробництва нових пляшок.

 

В той час як апаратний ресайклінг використовує процес деполімеризації, де ПЕТ-пластик (полімер) перетворюється назад у свій первісний стан у вигляді будівельних блоків (мономерів), які легше очистити. Потім мономери можуть бути реполімеризовані у пластикову смолу, із якої виробляють високоякісний ПЕТ-пластик. «Використовуючи ці апаратні процеси переробки, ми можемо допомогти зменшити високі втрати ПЕТ-пластика, які ми бачимо під час механічної переробки. Так як ми переформовуємо полімер, ми можемо по-справжньому почати створювати замкнуті цикли для переробки ПЕТ», – сказав Пірсон. «Апаратний ресайклінг – дійсно фантастичний спосіб переробки: матеріалів, які були б викинуті або використані для виробництва килимів чи текстилю, а тепер їх можна буде знову і знову перетворювати на пляшки».

 

«Це великий наступний крок ... але це не єдиний крок. Ми все ще хочемо звести до мінімуму використання нового пластика та продовжуємо працювати над тим, щоб зробити більш легкою нашу упаковку та використовувати якнайменше матеріалу. Все це робочі етапи на шляху до нашої цілі – створити повний цикл по переробці та використанню нашої упаковки».

 

 

Кроки, що були зроблені

 

Раніше в цьому році компанія приєдналася до промислової ради DEMETO, розробників технології апаратного ресайклінгу – європейського проекту, який фінансується Європейським співтовариством в рамках програми Horizon 2020.

 

Інвестиції є частиною багатогранного підходу Coca-Cola, який допомагає створити замкнений ланцюжок використання пластмас. Компанія також стала піонером і продовжує оцінювати поліпшення нових біологічних рішень, включаючи біологічні технології, такі як PlantBottle®, на 30% виготовлений з матеріалів на основі рослин, виробництво було запущено у 2009 році.

 

Нещодавно компанія Coca-Cola також зробила кілька кроків на підтримку своєї концепції «Світ Без Відходів». Компанія оголосила про інвестиції в Circulate Capital, – фонд для венчурних кредитів, заснований для вирішення проблем пластмас океану в Південній Азії та Південно-Східній Азії, включаючи 15 мільйонів доларів від компанії Coca-Cola. Капітал фонду спрямований на фінансування компаній та інфраструктури, що перешкоджають забрудненню океану пластиком.

 

Компанія також підписала Глобальну угоду про використання пластика, спрямовану на викорінення пластмасових відходів та зменшення забруднення. Зобов'язання, оприлюднені 29 жовтня на конференції «Наш океан» на Балі, підписали більш ніж 250 організацій. Воно закликає учасників ліквідувати проблему або непотрібну пластикову упаковку та перейти від одноразового до повторного використання упаковки. Також серед зобов’язань – впровадження інновацій до 2025 року для забезпечення на 100% переробленої пластикової упаковки, яку можна легко і безпечно використовувати та переробляти; і зменшення використання  пластика у новій упаковці або продуктах.

 

Також, сьогодні стартував Всесвітній Економічний Форум (World Economic Forum), де Джеймс Квінсі є одним зі спікерів, та дискусія ведеться про долю пластика у виробництві та житті споживача, шляхи його переробки та альтернативи (матеріал транслюється англійською мовою):