Як зробити наш світ без відходів: Реальні кроки Coca-Cola та її партнерів: Coca-Cola Україна

Як зробити наш світ без відходів: Реальні кроки Coca-Cola та її партнерів: Coca-Cola Україна

Хочеш сортувати відходи але не знаєш з чого почати? Компанія Coca-Cola зібрала усі свої еко-ініціативи, почини та проекти для всезагального єднання. Наш досвід і наші проекти – це гарні підказки і готові рішення, які можуть бути використані іншими компаніями, громадами та владою.

 

14 березня ми зібралися з нашими колегами та партнерами, щоб розповісти про всі наші проекти, їх результати та ще амбітніші плани, як ти можеш до них долучитися та міняти майбутнє цілого світу на краще.

 

«Еко-шпаргалка» - велика інформаційно-просвітницька програма, яка народилася в рамках спільного проекту компанії Coca-Cola з Klitschko Foundation за підтримки гранту Фундації Coca-Cola. Головними героями кампанії стали кумедні персонажі Робот Зеро, Русалка Маринка, Голуб Роберт, Павучиха Поліна та Черв’як Леонід, які створила художниця-ілюстраторка Анна Сарвіра. А популярна блогерка Татуся Бо написала повчальні історії за участі цих п’яти героїв.

 

«Еко-шпаргалка» – це твоя підказка, твоя шпаргалка у «Світ Без Відходів».

 

Глобальні зобов’язання

 

Захід розпочали Олеся Жулинська, директорка зі зав’язків з громадськістю «Кока-Кола Україна», Камран Іскандаров, генеральний директор «Кока-Кола Україна», Олеся Драшкаба, художниця-графік та Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation.

 

Захід розпочався із двох гучних глобальних зобов’язань компанії:

 

1.      Раціональне використання води. Це означає, що Coca-Cola повертає природі 100% води, яку використовує для у процесі виготовлення своїх напоїв. І Україна повністю досягла цього показника ще 5 років тому. Минулого року, в Україна за підтримки Фундації Кока-Кола та Товариства захисту птахів, компанія відновила Олешківські піски.

 

2.      Переробляти ту ж саму кількість упаковки, яка виробляється. Coca-Cola на глобальному рівня взяла на себе дуже відповідальне завдання – до 2030 року збирати та переробляти ту ж самі кількість пластику, яку випускає на ринок. А також зробити свою упаковку на 100% переробною.

 

А що ж в Україні?

 

Українськими проектами глобальної стратегії Coca-Cola «Світу Без Відходів» є: Zero Waste School від Klitschko Foundation; «Верховина сортує» громадської організації «Україна без сміття»; «Поселення ZERO відходів», що впроваджується неурядовою організацією Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги; «Пілотний проект з роздільного збирання твердих побутових відходів у м. Вишгород», який втілюється Українською Пакувально-Екологічною Коаліцією (УкрПЕК).

 

Генеральний директор «Кока-Кола Україна» Камран Іскандаров наголосив, що для досягнення спільних цілей надзвичайно важливо мати  надійних партнерів-однодумців та  об`єднувати зусилля.

 

86% українців вважають, що локальний бізнес має покращувати життя громад (один із найвищих у Європі).

 

Також Камран розповів про зовсім іншу сторону ситуації – незамінної користі пластику та упаковки взагалі. Він наголосив, що саме пластик зробив революцію у гігієнічному зберіганні та транспортуванні як напоїв, так і будь-чого в світі.

 

«Легко думати, що вирішення усіх проблем – це повна відмова від пластику. По-перше, упаковка дозволяє носити воду з собою будь-куди та будь-де. По-друге, упаковка є санітарною та безпечною, вона зупиняє хвороби та епідемії. Можна сказати, що упаковка рятує життя. Тому вона така важлива для суспільства».

 

 

Coca-Cola та Zero Waste School

 

Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation, поділилася успіхами Zero Waste School. Якщо минулого року у програмі брало участь 50 шкіл, то у 2019 році це число подвоїлося – 100 шкіл із різних куточків України приїздять до Києва на триденний тренінг, щоб потім робити великі зміни у своїх громадах. Проект має на меті сприяння розвитку місцевих громад у малих містах та селах через неформальну освіту та навчити їх вирішувати соціальні та глобальні проблеми. Тільки за 2018 рік було встановлено 668 контейнерів для утилізації та було зібрано 100 000 кг вторсировини.

 

 

Coca-Cola та «Україна без сміття»

 

 

Евгенія Аратовська, громадська організація «Україна без сміття», розділила з нами ще більш амбітні плани. Головна мета проекту – запровадити в українському суспільстві тренд на стале і відповідальне споживання та, як результат, нуль відходів на звалищах. Організація вже залучила більше 500 шкіл до сортування відходів та вже відкрила свої 4 громадські простори сортування NO WASTE recycling station, а до кінця року планується відкрити ще 7 таких станцій. Всього за 2018 рік «Україна без сміття» зібрала більше 500 тон цінних відходів.

 

А ще Евгенія запросила всіх бажаючих на першу Zero Waste Толока у Верховині 4 травня. Це чудова можливість відпочити, прибрати ліси та річки Карпат, познайомитися з однодумцями та показати свою небайдужість до суспільства та краси українських Карпат. Організатори обіцяють як розважальну так і освітню програми. Усі деталі заходу скоро з’являться на офіційному сайті.

 

 

Coca-Cola та Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги

 

Олена Марушевська розповіла про три основні проекти Ліги: 13 років фестивалю «Тиса – молодша сестра Дунаю», «Операція Краб», яка має на мені очищення річок від відходів та спільно з системою компаній Coca-Cola у 7 містах запровадили систему роздільного збору відходів.

 

 

У 2018 році Ліга запровадила Поселення ZERO Відходів у громаді о.т.г. Баранинці. Проект має на меті майже повне сортування відходів, прибирання несанкціонованих звалищ та попередження утворення сміття.

 

 

Завод Coca-Cola в Україні

 

Ботлера «Кока-Кола Беверіджиз Україна» представляв Олександр Бабаскін. Спіч він почав із представлення основних показників по сталому розвитку заводу: 35% всієї енергії отримуються із чистих джерел, 86,3% відходів підлягають переробці, на 36% використання менше води у процесі виробництва.

 

«Пілотний проект з роздільного збирання твердих побутових відходів у м. Вишгород» втілюється за ініціативи Українською Пакувально-Екологічною Коаліції (УкрПЕК) та сприяння та підтримки зі сторони ботлера «Кока-Кола Беверіджиз Україна». В рамках цілого міста була організована масштабна інформаційно-просвітницька програма та встановлено 200 контейнерів для збору упаковки, завдяки якій у 2018 році місто Вишгород зібрало та здало на переробку 25% упаковки з усього міста (320 тонн). Плани на 2019 рік – зібрати 29% упаковки (420 тонн) в місті, а на наступні 5 років це більші – збирати та переробляти 50% упаковки, яка генерується у місті.

 

Щоб дізнатися більше про «Еко-шпаргалку», вмикай повну версію заходу нижче: