«Інкубатор соціальних ідей» навчив українських дівчат втілювати свої проекти в життя: Coca-Cola Україна

«Інкубатор соціальних ідей» навчив українських дівчат втілювати свої проекти в життя: Coca-Cola Україна

Іноді від мрії до втілення лише один крок. А якщо це важливий для суспільства внесок, з чого почати його реалізацію?! Відповідь на це та багато інших питань зміг дати «Інкубатор соціальних ідей», який було створено в рамках проекту «Я зможу!»

 

Проект, спрямований на посилення ролі жінки у суспільстві, реалізувався завдяки Фундації Кока-Кола, Фонду Олени Пінчук та ГО Global Office.

 

«Інкубатор соціальних ідей» розпочав свою роботу з триденного тренінгу, який відбувся з 13 по 15 квітня. На нього було запрошено 20 жінок з усієї України, які мріють втілити в життя власний цікавий соціальний проект. Але такі дівчата не тільки мріють, вони вміють запалювати серця інших. Тому атмосфера на тренінгу була неймовірно надихаючою.

 

Та викликали захоплення не лише учасниці, адже на «Інкубатор соціальних ідей» було запрошено чудових менторок і спікерів, аби створити мікс ідей. Вони пробуджували творчу енергію учасниць, навчали планувати, презентувати та просувати проекти, а також збирати на них кошти за допомогою фандрейзингу.

 

Загалом на тренінгу було 13 спікерів, серед яких 4 ментори, 1 тренер та 8 лекторів.

 

Серед менторок проекту були Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук, Оксана Нечипоренко, директорка ГО Global Office, Наталія Оніпко, засновниця благодійного фонду «Запорука» та Ольга Спектор, голова правління благодійного фонду Happy Paw. Спілкуючись з ними учасниці отримали практичні знання у сфері соціального підприємництва,  надихнулися історіями успіху та заручилися їх підтримкою.

 

«Все що ми знаємо, все що нас надихає, навіть найбільші крейзі-ідеї варті уваги і їх можна втілити. Немає нічого неможливого в цьому світі», – підкреслила Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук.

 

Загалом, це були три дуже насичених дні, присвячені обговоренню ідей, плануванню перших кроків та створенню спільноти однодумців.

 

Перший день проекту включав в себе лекції щодо розвитку лідерських якостей, публічних виступів, та познайомив з успішними кейсами соціальних проектів. А родзинкою вечора став художній майстер-клас, на якому дівчата змогли відкрити свої творчі здібності.

 

Другий день тренінгу було проведено у форматі воркшопу, присвяченому пошуку ідеї для соціального проекту. Це був надзвичайно продуктивний день, оскільки дівчата навчилися оцінювати ідеї та реально підходити до їх втілення.

 

На третій день учасники  зосередились на важливих питаннях просування проекту, піар-активностях і способах фінансування. Це ті моменти, без яких неможлива ефективна реалізація соціального проекту.

 

В рамках другого етапу «Інкубатору соціальних ідей» учасниці проекту поділились своїми знаннями з суспільством. Наприклад, у червні вони провели лекцію для учнів шкіл на тему «Врятуємо планету від пластику». Хлопці та дівчата дізнались більше про проблему пластикового забруднення і за допомогою учасниць розробили 4 соціальних проекти, спрямовані на зменшення відходів такого типу. Всі отримали величезне задоволення від спілкування та вирішення соціально значущих проблем.

 

Також серед школярів було проведено ще декілька заходів, спрямованих на дбайливе ставлення до братів наших менших та на організацію шкільного благодійного фестивалю.

 

Всі ці навчальні заняття проводились з метою популяризації соціальних проектів. Окрім того, це гарна практика для жінок учасниць «Інкубатору соціальних ідей», аби спробувати вже себе в ролі менторів. Вони вчаться надихати та передавати свої знання іншим, зокрема, молодшому поколінню, бути соціально активними.

 

І звісно, дівчата продовжують роботу над власними проектами за підтримки Фундації Кока-Кола та ГО Global Office. З ними постійно на зв’язку, і вони отримують всі необхідні консультації та поради. А в фіналі найкращий з проектів отримає мікроґрант, що допоможе його реалізувати або продовжити розвиток.

 

То ж бажаємо успіху і наснаги нашим прекрасним учасницям!