Жінки з Верховної Ради діляться порадами: Coca-Cola Україна

Жінки з Верховної Ради діляться порадами: Coca-Cola Україна

Друзі, нагадуємо, що в Україні стартував проект «Я зможу! Натхнення. Можливості. Успіх», який був створений Фондом Олени Пінчук за підтримки Фундації Кока-Кола.

 

І в ньому беруть участь жінки, які стали відомими завдяки своїй успішній роботі в політиці, бізнесі, моді, соціальних та благодійних проектах. Вони будуть ділитися своїми історіями про досягнення та падіння, і підтримувати молодих жінок, які знаходяться на початку свого шляху.

 

Щоб надихнути ще більше молоді, ці відомі українки записали короткі відеоінтерв’ю, у яких вони розповіли про свої життєві історії. Дуже радимо переглянути.

 

А поки зробили для вас невелику підбірку з порадами від дупутаток Верховної Ради.

 

 

Світлана Войцеховська

 

 

 

Я вірю в долю і в людей. В моєму житті завжди були люди, які давали мені шанс. Це не означає, що вони мене тягнули за руку або штовхали в спину і казали, візьміть оцю дівчину. Вони мені просто давали шанс. Як, приміром, в міністерстві економіки. Я могла би і не пройти, але мені тоді трапився Ігор Шумило. Він повірив в мене. Були й інші політики, які також повірили в мене. Коли тобі дають шанс, його треба використовувати. Я свій шанс використовувала.

 

Я до цього часу ще вчуся. Є в мене риса, якою пишаюся: я ніколи не боюся запитати меншого чи старшого за посадою, що я цього не знаю, розкажіть мені. Рішення я буду приймати сама, однозначно, але розкажіть мені, як це.

 

 

Ольга Бєлькова

 

 

 

Політика вимагає багато якостей і навичок, яким ніде не навчають. Це і терпіння, і здатність відкривати нові знання ззовні і в середині себе, шукати компромісу і водночас бути готовим йти проти загального руху. В своїй першій каденції у ВР, коли була ще новачком, я обрала собі тему, на якій добре зналася, - просувала ідею про електронну комерцію. Це було дуже популярно, перспективно, і мене більш позитивно сприймали у цій ролі. Та згодом я зрозуміла, що в Україні є настільки багато проблемних зон, вони не такі симпатичні, як IT, але надзвичайно важливі для країни. Енергетика – одна з таких сфер. Я взяла цю тему для себе як виклик. Подумала, якщо впораюся з цим, після цього я зможу все решта.

 

Якось я мала можливість особисто поспілкуватися з Кондолізою Райс. Це був 2012 рік, і мене щойно обрали народним депутатом. Я запитала в Райс: «Я молода жінка, тільки розпочинаю політичну кар`єру. Чи не порадите, як краще діяти?» Пані Райс дуже швидко зорієнтувалася, навіть не тому, що було обмаль часу, і сказала: «Навіть не думай, що ти можеш робити все сама. Заборони собі так думати. Твоє завдання – просити про допомогу інших, отримувати цю допомогу і зробити це вашим спільним проектом». Ця порада, ніби дуже банальна, насправді змінила мене. Я переглянула свої професійні підходи, як я подаю законопроекти, з ким я працюю над ними, як я їх позиціоную, що це не мої ініціативи, а праця багатьох людей. Це, здається, дрібниці, але мені вони допомагають.

 

 

Олена Кондратюк

 

 

 

Мені допомогла моя професія історика, де є знання політології філософії, історії, суспільних рухів. І так сталося, що я крок за кроком дійшла до певних політичних вподобань і потрапила у вир політики. І я зрозуміла, що мені треба діяти зараз і тут!

 

Є такий міф, що успішні жінки, особливо в політиці, нещасливі. Я думаю, що успішні жінки в політиці вміють розставляти пріоритети і знайти баланс. Якщо взяти банально листок паперу, розділити його наполовину і писати, що в тебе є в сім'ї, а що  – на роботі, то ти мусиш серед цього знаходити баланс. І звичайно, якщо ти вмієш правильно розставляти пріоритети, тоді ти успішна. І немає значення, чи ти займаєшся політикою, чи бізнесом, чи культурологічними великими проектами.

 

 

Марія Іонова

 

 

 

Не треба нікого копіювати. Кожна людина – це індивідуальність. У кожної є якісь сильні та слабкі сторони. Треба просто розуміти, що шлях до успіху не може бути коротким і дуже легким. Він, все одно, буде з випробуваннями, але однозначно треба просто вірити в свої сили та маленькими кроками рухатись вперед.

 

Чоловіки дуже часто плутають нашу ініціативність з тим, що ми хочемо ними керувати. Але це не боротьба за те, щоб стати кращими, це боротьба – стати рівними.