Другий Український Жіночий Конгрес: Coca-Cola Україна

Другий Український Жіночий Конгрес: Coca-Cola Україна

7-8 грудня у Києві відбулася одна з найвпливовіших подій у галузі гендерної політики — Другий Український Жіночий Конгрес, підтриманий українськими та міжнародними донорами, а також лідером у цій сфері серед бізнесу Компанією Coca-Cola Україна.

 

Спікерами заходу стали Президент України Петро Порошенко, Президент Литви Даля Грибаускайте,  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, генеральний директор компанії Coca-Cola Україна Камран Іскендеров, а також інші бізнесмени, урядовці, парламентарі, дипломати та громадські діячі, що опікуються питаннями гендерної рівності в Україні та закордоном. Серед модераторок заходу були очільниця департаменту зв'язків з громадськістю компанії Coca-Cola Україна Олеся Жулинська та директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва.

 

Український Жіночий Конгрес був заснований міжфракційним депутатським об’єднанням “Рівні можливості” та проходив у Києві вже другий рік поспіль. У 2018 програма заходу стала більш насиченою та різноманітною, а кількість учасників збільшилася майже втричі.

 

Почесною гостею першого дня Українського Жіночого Конгресу стала Президент Литви Даля Грибаускайте. Під час виступу вона зазначила, коли в країні стаються проблеми, першими на себе відповідальність беруть жінки. У свою чергу, у ході дискусійної платформи щодо підтримки жіночого підприємництва та поширення успішного досвіду започаткування жінками власного підприємництва генеральний директор Компанії Coca-Cola Україна Камран Іскендеров зазначив, що у Coca-Cola розділяють принцип, що покращення стандартів життя - це відповідальність бізнесу, а гендерна рівність - це перш за все рівний доступ чоловіків і жінок до можливостей та до прийняття рішень на всіх рівнях.

 

Другий день Конгресу відкривала Олеся Жулинська, директорка зі зв'язків з громадськістю компанії Coca-Cola Україна та менторка проекту «Я зможу!», який реалізує Фонд Олени Пінчук за сприяння Фундації Coca-Cola. Олеся модерувала панель «Особливості національних стереотипів щодо жінок і чоловіків», у якій взяли участь пані та пани посли США, Великої Британії, Швеції, Іспанії, Португалії, Литви та Норвегії.

 

Дискусія розпочалася з емоційного зізнання Олесі про її захоплення фільмом «Суфражистка», присвяченого історії жіночого руху наприкінці XIX століття. Апелюючи до фільму, Олеся закликала аудиторію не сприймати сучасні права та можливості жінок як належне, а натомість цінувати та вшановувати досягнення засновниць феміністичного руху.

 

Амбасадори підтримали щирість Олесі і в свою чергу з гордістю розповіли про здобутки своїх країн на шляху до гендерної рівності. Посли Швеції та Великої Британії погодились, що ключ до гендерної рівності лежить у навчанні та вихованні наступних поколінь, транслюванні впевнених та незалежних рольових моделей для дівчат, відповідальному та свідомому батьківстві. Дипломати з Норвегії та Португалії підкреслили важливість та широкий вплив гендерної рівності на процеси державотворення та публічного управління. Посли Литви, США та Іспанії розповіли, як економічні та політичні кризи можуть бути використані для розширення прав і можливостей жінок у суспільстві.

 

Наостанок, Олеся Жулинська зауважила, що українці уже пройшли «точку неповернення» на шляху до гендерної рівності, проте попереду ще багато викликів та складних завдань. Вона також подякувала панам та пані амбасадорам за підтримку та досвід, яким вони діляться з Україною.

 

Модераторкою фінальної платформи Конгресу – «SHEforSHE»: партнерство та наставництво – стала Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук. Динамічне обговорення було зосереджено на темах жіночої взаємопідтримки, сестринства та солідарності. Ванда Новіцка, Президент Польської Федерації Жінок, поділилася досвідом жіночого руху у Польщі та закликала українських колег вибудовувати основи жіночого партнерства системно: від повсякденних горизонтальних зв`язків до вищих ланок уряду та парламенту.

 

Відома журналістка та голова інформаційної служби каналу ICTV Олена Фроляк зауважила, що відповідального та наполегливого ставлення до роботи вона очікує саме від колег-жінок. Вони, на думку Олени, «витягують» на своїх плечах складну та виснажливу професію журналіста в Україні. Тему професіоналізму підтримала і Світлана Войцеховська, згадуючи свій досвід менторства у проекті «Я зможу!»: «Я була дуже здивована, коли мене запросили стати менторкою, бо завжди відносила себе до «тихих політиків». Проте тепер я готова допомагати усім дівчатам стати політиками. Щоб вони не були тихими, а посідали саме ті посади, де приймаються ключові рішення».

 

Ірина Данилевська, співзасновниця Ukrainian Fashion Week, теж подякувала Олені Пінчук за запрошення взяти участь у проекті «Я зможу!». Ірина поглибила тему менторства, зауваживши: «Менторство – це не тільки про кваліфікацію. Менторство – це про повсякденність, про цінності та пріоритети».

 

Учасниці також обговорили проблеми домашнього насильства, соціальної відповідальності та впливу жінок на їх оточення. Відома телеведуча та Посол Фонду Народонаселення ООН в Україні Маша Єфросиніна розказала, що понад мільйон українок щороку страждають від різних видів гендерного насильства, і причина цьому – байдужість. Інші учасниці панелі погодилися, що замовчування та відчуження від випадків домашнього насильства – це поширене і болісне явище в українському суспільстві, і цю тенденцію треба терміново змінювати.

 

Підсумовуючи дискусію, Ольга Руднєва подякувала учасницям обговорення та усім жінкам, які підтримують своїх коліжанок, за їхні зусилля та активну участь у русі до гендерної рівності в Україні.

 

Проект «Я зможу!» створений Фондом Олени Пінчук за сприяння Фундації «Кока-Кола» для того, щоб жінки, які стали відомими завдяки своїй успішній роботі в політиці, бізнесі, моді, соціальних та благодійних проектах, могли ділитися досвідом та знаннями з молоддю, підтримувати молодих жінок, які знаходяться на початку свого шляху, допомагати їм досягти успіху у кар’єрі.

 

Український Жіночий Конгрес, організований міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості», має за мету створити постійно діючу публічну платформу, яка сформує порядок денний з ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, приватного і громадського секторів та медіа-спільноти.