Лана Попович, голова Всесвітньої ради жіночого лідерства про вплив та поінформованість щодо роботи з розширення прав і можливостей жінок у компанії Coca-Cola: Coca-Cola Україна

Лана Попович, голова Всесвітньої ради жіночого лідерства про вплив та поінформованість щодо роботи з розширення прав і можливостей жінок у компанії Coca-Cola: Coca-Cola Україна

Лана Попович, президент бізнес-підрозділу компанії Coca-Cola у Центральній та Східній Європі (СЕЕ), нещодавно була призначена головою Всесвітньої ради жіночого лідерства (GWLC).

 

Лана Попович очолює величезну багатонаціональну територію, що простягається від Росії до Італії, і на якій розташовано 26 країн.

 

60% співробітників Coca-Cola у Центральній та Східній Європі складають жінки, які  керуються гендерною політикою рівних можливостей, що панує у компанії. Маючи такий багаж досвіду, Лана Попович — 18-річний ветеран Coca-Cola, чудово підготовлена і мотивована, щоби очолити Всесвітню раду жіночого лідерства (GWLC). З 2008 року ця організація спрямовує свою діяльність на розвиток та просування лідерських здібностей жінок та забезпечення гендерної рівності.

 

Рада, яка безпосередньо працює з відділом «Різноманіття та Інклюзивності» у Coca-Cola, налічує 15 керівників — 10 жінок та 5 чоловіків. Всі вони поділяють прагнення компанії до різноманітності та розвитку майбутніх лідерів. Яка їх місія? Консультувати генерального директора компанії Coca-Cola Джеймса Квінсі та команду вищого керівництва щодо стратегій для прискорення розвитку та залучення жінок на керівні посади. Мета – досягти гендерної рівності, коли 50% керівників — жінки.

 

На сьогоднішній день їх робота ефективна. Вже зараз 34,7% керівних посад компанії Coca-Cola у глобальному вимірі займають жінки. У 2008 році цей показник складав лише 23%. Щодо керівників середньої ланки, то 44,8% серед них займають жінки, якщо порівняти з 2008 роком – тоді було лише 28%. У першому кварталі 2019 року половина всіх нових працівників – жінки.

 

Але, незважаючи на цей прогрес, Попович каже, що ще багато чого треба зробити. Ми поговорили з нею, аби дізнатися які пріоритети ставить перед собою Всесвітня рада жіночого лідерства (GWLC).

 

 

На які стратегічні ініціативи буде сфокусована діяльність Всесвітньої ради жіночого лідерства (GWLC)?

 

Наші попередні учасники ради провели величезну роботу задля успіху ідеї гендерної рівності. Починаючи з 2008 року, всі дії ради біли спрямовані на те, аби досягти  рівноправного лідерства, коли вище керівництво Coca-Cola на 50% будуть складати жінки. І наше завдання рухатися у цьому напряму і активно діяти задля досягнення спільної мети.

 

Як ми досягнемо цієї цифри? В цьому році ми розробили стратегічну програму, яка базується на чотирьох ключових засадах: спонсорство; мобільність та досвід; навчання на прикладах минулих досягнень людей; і неупередженість сприйняття. Під час минулої нашої зустрічі ми ще раз підтвердили свої наміри прискорити роботу у цих напрямках. Я залишила засідання у піднесеному настрої, підкріпленому зобов'язаннями ради швидко діяти та створювати вагомий вплив на організацію. Наші члени відкриті до нових методів роботи та вирішення проблем. Ми ставимо Coca-Cola, нашого партнера, у центр нашої роботи. Ми прагнемо до комунікації і розповсюдження наших успіхів, хочемо повідомити про свій прогрес і вплив — адже у нас є чудова історія, якою варто поділитися!

 

 

У чому ви вбачаєте успішну діяльність ради?


Я справді вірю у постійний пошук нових ідей, оцінювання, навчання, коригування та обмін методами, які дають швидкі результати.  Якщо ми збільшимо темп, у якому рухаємося, ми зможемо швидше скоригувати свій курс та прискорити рух до мети. Я також хочу зробити відкритими результати нашої роботи, щоб кожен міг відчути вплив наших зусиль.

 

 

Що вас найбільше захоплює у роботі ради, керівництво над якою ви прийняли?


Я вже кілька років захоплююся їх роботою. Я приєдналася до організації трохи більше року тому, і змогла безпосередньо оцінити ту колосальну роботу, яку робить організація задля розвитку жінок-лідерів та просування нашого бізнесу. Тепер, як президент ради, я можу зробити більше. Я бачу можливість вплинути на моїх колег по бізнесу та допомогти втілити ідеї ради у реальність.

 

Що мене надихає і мотивує - це те, що я бачу можливість для швидких та рішучих дій. Я хочу залучити партнерів організації та допомогти їм зрозуміти, яка цінність цієї роботи, так і те, чи може інклюзивна організація змінити ситуацію у зростаючій компанії.

 

 

Я дуже неформальний та інклюзивний лідер, який враховує індивідуальні особливості людей. Я хочу перенести роботу ради ближче до людей і поширити їх інтерес до роботи організації.

 

 

Тож усвідомлений рух є для вас пріоритетним?

 

Поінформованість, так, але також важлива актуальність. Ми хочемо, щоб усі бачили практичний вплив цієї роботи на них як людей - і чому це важливо для них. Одна з перших речей, яку я планую зробити, – це визначити дієві методи, за допомогою яких ми можемо  комунікувати з організаціями, щоби підвищити авторитет ради. Хоча ми пишаємось нашою статистикою та прогресом, який ми досягли, нам потрібно зробити більше, ніж просто публікувати статистичні данні. Нам потрібно змінити мову, ефективно спілкуватись «і що далі» і поділитися практичним планом дій, спрямованих на сьогодні і завтра. Ми працюємо над тим, як ми можемо зробити більш ефективною роботу ради як у коротко-, так і в довгостроковій перспективі.

 

Навчання на прикладах минулих досягнень – ще один ключовий пріоритет. Силу успішних історій людей не можна недооцінювати. Висвітлення лідерських звершень жінок у бізнесі допоможе надихнути наступне покоління лідерів. Зараз я президент підрозділу Центральної та Східної Європи. Для когось це може бути теж захоплюючим досвідом, тому що я розпочала роботу у відділі маркетингу у невеликій східноєвропейській країні –Хорватії. Я люблю море. Люди також можуть не знати, що я мати-одиначка. Я люблю чіпси та Coca-Cola без цукру. Моя історія – і історія незліченної кількості інших лідерів – може показати, що незалежно від вашого місця роботи, країни де ви живете чи ситуації, ви можете зростати та нести зміни.

 

 

Чи співвідносить рада свою діяльність з успіхами інших компаній? Чого ви навчились?

 

Звісно. Наші очі відкриті для отримання передового досвіду поза межами Coca-Cola. Ми прискорили наші зусилля, шукаючи ззовні, щоб визначити та перейняти у компаній моделі для наслідування, які допоможуть нам у досягненні наших чотирьох стратегічних пріоритетів. Ця відкритість до інновацій «ззовні» допомогла нам здобути нагороду Catalyst Award у 2013 році.

 

 

Коли GWLC була створена у 2007 році, всі члени були жінками. Сьогодні п'ять чоловіків-лідерів є частиною команди. Чому?

 

Простіше кажучи, ми є більш успішними, коли маємо рівновагу. Це вже більше, ніж статистика. Ми є сильнішою організацією, коли дотримуємося різноманітності – не тільки з точки зору статі, поколінь, раси та інших областей – але й у різноманітності думок. Наявність чоловіків допомагає позиціонувати себе не як закритий жіночий клуб, а як універсальна команду, яка прагне досягти своїх стратегічних цілей. Ми стали більш зрозумілими у своїх глобальних планах, а чоловіки у команді додають величезну цінність нашим дискусіям та стратегіям.

 

 

Як співробітники Coca-Cola можуть відстоювати гендерну рівність?

 

Кожен член команди має відігравати певну роль у відстоюванні гендерної рівності. Одна з наших стратегій зростання – це включення, і ми повинні бути впертими, щодо створення інклюзивного середовища на роботі, де гендерний баланс –це те, що важливо для нас всіх, оскільки ми розуміємо та поділяємо цінність, яку вона приносить нашому бізнесу.

 

Ми хочемо відобразити ринки, на яких ми працюємо, та відобразити наших споживачів у наших працівниках. Якщо це частина нашої ДНК, ми можемо сприяти інноваціям та зростанню для компанії та сприяти почуттю приналежності для наших колег.

 

Крім того, ми намагаємося бути відкритими і свідомими щодо власних переконань. Саме ці прості дії можуть допомогти створити більш різноманітні команди та сприяти розвитку культури, з більшою соціальною базою.

 

Нарешті, мова йде не про чоловіків проти жінок чи жінок проти чоловіків. Йдеться про надання справедливих можливостей для всіх, оскільки різноманітність та гендерний баланс не лише добре для нашого бізнесу; це також створює правильну атмосферу для досягнення успіху наших команд.