На шляху до гендерної рівності: Coca-Cola на конференції з жіночого лідерства: Coca-Cola Україна

На шляху до гендерної рівності: Coca-Cola на конференції з жіночого лідерства: Coca-Cola Україна

Нещодавно Кетлін Сіаремелло, президент з питань громадського харчування компанії Coca-Cola в Північній Америці, приєдналася до колег по галузі та співробітників компанії на жіночому форумі Women’s Foodservice Forum (WFF) під час щорічної конференції з розвитку лідерства жінок (ALDC).

 

Вже багато років ALDC сприяє розвитку інклюзивного середовища, в якому жінки, що працюють в галузі громадського харчування, підтримують ініціативи своїх колег. Такі зустрічі дають можливість розвивати навички лідерства, підтримувати зв’язок з колегами та обмінюватися досвідом.

 

«Настав час», ‒ Каже Сіаремелло. ‒ Сьогодні посилення ролі жінки та підтримка гендерної рівності є вирішальним. Відстоювати права жінки ‒ це вірний шлях, який допомагає компаніям та громадам зростати і досягати успіху».

 

Вона додає: «Жінки в Coca-Cola мають важливий голос у питаннях щодо гендерної рівності та можуть бути потужною силою на шляху ведення бізнесу».

 

 

Зобов'язання Кока-Кола

 

Coca-Cola вже більше 20 років є партнером WFF. Керівники компанії, такі як Сіаремелло, головували в Раді директорів WFF та заснували стипендії для жінок у сфері громадського харчування для того, щоб заохотити їх до участі у Програмі лідерства та щорічній конференції з розвитку лідерства ALDC.

 

Це зобов'язання щодо сприяння кар'єрного зростання жінок посилюється всередині самої компанії Coca-Cola. Сіаремелло пишається тим, що вона є однією з 12 членів жіночої керівної ради Coca-Cola. Сформована у 2007 році, рада є постійною консультативною організацією, створеною для того, щоб допомогти компанії задовольнити світові вимоги ринку, що швидко змінюється, шляхом підвищення уваги до розвитку та зростання керівної ролі жінки у компанії.  

 

 

Рада дала старт програмам по організації роботи працівників усіх гендерних категорій, а також розвинула програми лідерства, щоб прискорити кар'єрне зростання колег-жінок середньої ланки через міжнародну діяльність. Крім того, рада очолила програму 5by20, що означає зобов'язання компанії Coca-Cola підтримати розширення економічних можливостей 5 мільйонів жінок-підприємців до 2020 року по всьому світу шляхом навчання їх основам бізнесу, надання доступу до кредитних ресурсів та створення мережі для розвитку бізнесу.

 

 

Бізнес-модель гендерної рівності

 

Джейм Дінкінс, президент Coca-Cola в Північній Америці, вважає, що зобов'язання компанії щодо гендерної рівності мають стратегічну спрямованість.

 

«Співпрацюючи, ми зможемо зосередити свої спільні зусилля на популяризації гендерної рівності та покращенні кар'єрних можливостей жінок», ‒ каже Джейм Дінкінс. «В Coca-Cola ми знаємо, що успіх нашого бізнесу залежить від того, чи існує гендерна різноманітність у нашій організації і талановиті жінки на всіх керівних ланках, і особливо серед топ-менеджменту».

 

Дослідження «Жінки на робочому місці», 2017 рік ‒ всебічний аналіз ролі жінок в корпоративній Америці ‒ найбільш яскраво відображає настрої. Дослідження показує, що у найефективніших компаніях гендерний розрив є меншим, ніж у компаніях середнього рівня.

 

Враховуючи, що жінки здійснюють 93% закупок продуктів харчування і предметів для дому, включення їх бачення щодо прийняття рішень у харчовій промисловості має сенс для бізнесу.

 

«Саме тому у Coca-Cola жінки складають майже 50% персоналу компанії та займають понад 30% вищих керівних посад. Саме тому ми збільшили до 45% кількість жінок середньої керівної ланки у маркетинговій сфері і стратегічно зосередились на залученні талановитих жінок на різні посади».

 

 

Враховуючи, що жінки здійснюють 93% закупок продуктів харчування і предметів для дому, включення їх бачення щодо прийняття рішень у харчовій промисловості має сенс для бізнесу

 

 

Хоча Сіаремелло визнає, що для подальшого залучення, розвитку та стимулювання жінок-професіоналів, як в Coca-Cola, як і у більшості секторів харчової промисловості, потрібно багато працювати. Проте вона пишається тим, що працює в компанії, яка попереду більшості своїх конкурентів у питаннях, що стосуються гендерної рівності.

 

«Ми маємо чудову нагоду стати прикладом для інших, це дуже важливо, тому що ми маємо відношення до багатьох аспектів нашої галузі ‒ від виготовлення до дистрибуції» ‒ ділиться Кетлін. «Ми знаємо, що в наших інтересах розуміти, що всі сегменти харчової промисловості ведуть війну за таланти».

 

Підтримка ініціативи WFF ‒ «Прокласти шлях», спрямована на те, щоб харчова промисловість була першою у запобіганні гендерної нерівності та на те, щоб показати шлях для інших галузей.

 

«Співпрацюючи разом, ми зможемо зосередити свої спільні зусилля на популяризації гендерної рівності та розвитку кар'єри жінок», ‒ говорить Сіаремелло. «Разом ми подолаємо перешкоди, які традиційно стоять на шляху».