Coca-Cola допомагає відновити справжнє українське диво – Олешківські піски: Coca-Cola Україна

Coca-Cola допомагає відновити справжнє українське диво – Олешківські піски: Coca-Cola Україна

В минулому році Фундацією Кока-Кола спільно з Українським товариством охорони птахів було покращено гідрологічний режим Тилігульського лиману. На цьому обидві організації не зупинились. Влітку було розпочато роботи щодо відновлення Олешківських оазисів. Помітні зміни спостерігаємо вже зараз.

 

Для стимулювання і покращення стану озер за достатньої  фінансової підтримки Фундації Кока-Кола та Українського товариства охорони птахів, спільно з BirdLife International в Україні та в співпраці з Національним природним парком «Олешківські піски» цього року було розпочато проект «Відновлення озер Олешківських пісків». Він покликаний покращити гідрологічний режим озер, тобто запобігти пересиханню та заростанню озер очеретом та рогозою.

 

Олешківські піски – другий за розмірами піщаний масив у Європі, який простягається на декілька районів Херсонської області. Олешківські Піски, розташовані поблизу нижньої течії Дніпра, існують вже багато століть. Як і будь-яка напівпустеля, вони мають свої оазиси, тобто системи озер. До проекту по відновленню потрапили наступні озера природнього походження з багатою флорою та фауною: Довге, Солоне та Дідове. Загальна площа озер - близько 90 га.

 

Влітку роботи розпочались з озера Довгe. Його екосистема знаходилась в деградованому стані і потребувала природоохоронних заходів  по стимулюванню та покращенню гідрологічного режиму. При чому воно майже заросло очеретом і знаходилось в замуленому стані, а частина навіть пересохла.

 

Озеро Довге до прочистки.

 

Але на даний момент вже очищено ділянку загальною довжиною 600 м, глибиною 1,5 м і шириною 10 м. Під час наступного етапу буде з’єднано очищену ділянку з відкритим плесом, яке знаходиться в кінці озера. Це посилить водообмін і збалансує розподіл води в екосистемі.

 

Озеро Довге на момент робіт

 

Озеро Солоне, на момент початку робіт заросло на 90%. Залишились відкритими та не заросли очеретом тільки два плеса.

 

Результати роботи були просто вражаючі. В озері Солоному на даний момент з’єднано два плеса і прочищені підземні джерела. Завдяки цим простим заходам, відновився воодообмін, а прочищені джерела дають підпитку озеру. Ширина прочищених ділянок близько 10 м, глибина 1м-1,5 м, а довжина кожної ділянки близько 240 м. Планується очистити ще 4 ділянки, де за даними експертів знаходяться підземні джерела для наповнення і підпитки озера.

 

Фото озера Солоне до початку робіт.

 

Фото зроблене під час розчищувальних робіт на озері Солоне.

 

Останнім етапом буде очищення озера Дідове. Цей проект буде реалізовано вже до кінця цього року, адже дивлячись на фото карти Google Earth 2003 та 2017 років можна помітити значне погіршення стану озера, яке потребує теормінової допомоги. На цьому фото, зробленому в 2017, можна помітити наскільки озеро заросло.

 

Всі ці заходи потрібні, щоб додати в екосистему 1 000 000, 00 м3 прісної води і тоді природне чудо України буде збережено. А одна з головних цілей  «Кока-Кола» повернути у природу такий самий обсяг води, який вони використовують для виробництва напоїв - досягнута.