Як Coca-Cola відновлює водні ресурси в Україні та світі: Coca-Cola Україна

Як Coca-Cola відновлює водні ресурси в Україні та світі: Coca-Cola Україна

Вода необхідна для життя, природи та нашого бізнесу. Це перший інгредієнт більшості напоїв, який є центральним для нашого виробничого процесу і вирощування сільськогосподарських інгредієнтів. Тому сьогодні, у Всесвітній день водних ресурсів, ми зосереджуємося на важливості прісної води і того, що ми робимо як компанія, щоб захистити цей дорогоцінний природний ресурс.

 

У компанії Coca-Cola наші проекти управління водою мають на меті зменшення кількості води, яку ми використовуємо для виробництва наших напоїв, утилізація стічних вод на наших заводах, де розливається напій, та повернення природі кожної краплини води, яку ми використовуємо у процесі виробництва.

 

У 2004 році ми використовували 2,7 літра води, щоб виготовити 1 літр продукту. Це означає, що 1 літр води входить до складу продукту, а ще 1,7 літра використовується у виробничому процесі, в основному для утримання обладнання в чистоті. Сьогодні ми використовуємо 1,92 літра води, щоб зробити 1 літр продукту — це на 29% менше, ніж в усьому світі. У Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні, ми робимо ще більше, використовуючи 1,77 у 2018 році — це на 33% менше, ніж у 2004 році. І наша мета піти далі — ми прагнемо скоротити витрати до 1,7 літра до 2020 року.

 

 

 

Партнерство заради майбутнього

 

У 2015 році ми вже досягли глобальної мети 2020 року, щоб повернути кожну краплину води, яку ми використовуємо. У 2017 році ми перевищили нашу глобальну мету, повернувши на 150% більше - це 248 мільярдів літрів на рік в усьому світі.

 

Регіони Центральної та Східної Європи є основними рушійними силами цього досягнення. У 2017 році ми відновили 340% води, яку ми використали у наших напоях. Цього достатньо, щоб наповнити будівлю Емпайр-Стейт-Білдінг 35 разів або 14 000 олімпійських басейнів.

 

Ми зробили це завдяки 25 реалізованим проектам у 12 країнах Центральної та Східної Європи, інвестуючи понад 10 мільйонів доларів США. Ми маємо дві флагманські програми, які працюють з двома ключовими партнерами та фінансовою підтримкою Фундації Coca-Cola.

 

Проект «Живий Дунай» — це наше семирічне партнерство WWF та Міжнародною комісією захисту річки Дунай для відновлення життєво важливих водно-болотних угідь та заплав Австрії, Угорщини, Болгарії, Румунії, Сербії та Хорватії. Цей міжнародний річковий басейн має важливе значення для благополуччя місцевих громад, забезпечення захисту від повені, питної води та відпочинку.

 

У водно-дефіцитних регіонах Греції, Кіпру, Мальти та південної Італії ми підтримуємо проекти з утилізації дощової води та рекуперації сірих вод і підвищуємо обізнаність про економію води через нашу Програму нетрадиційних водних ресурсів у партнерстві з Глобальним Водним партнерством Середземномор'я. Минулого року ми відсвяткували десяту річницю цього важливого партнерства.

 

 

Діяльність в Україні

 

В Україні це партнерство компанії за підтримки Фундації Coca-Cola з Українським товариством охорони птахів, яке має на меті кожен рік відновлювати по одному значному водному ресурсу для покращення загального гідрологічного стану України. У 2018 році було відновлено систему озер Олешківські піски - другий за розмірами піщаний масив у Європі. Близько 1 000 000 м³ прісної води було додано в екосистему. За рік до цього, у 2017 році, було відновлено Тігульський лиман, він є найглибшим у Південній Україні.

 

Повну статтю про те, що робить Coca-Cola для зменшення витрат води, читайте у нашому матеріалі тут.

 

"Ми дуже пишаємося тим, що ми досягли в Центральній та Східній Європі, щоб знизити наш глобальний водний слід", говорить Софія Кіліфі, менеджер зі зв'язків з громадськістю та сталого розвитку бізнес-підрозділу Центральної та Східної Європи. «У багатьох регіонах, які страждають від  нестачі води, ми стикаємося з особливими викликами, але нам також вдалося знайти оригінальні спільні рішення. У найближчі роки ми продовжимо наші проекти і залишаємося відданими поверненню людям і планеті води».